GASSOPDER SOSYAL PROJELERİ İLE GELİYOR

GASSOPDER SOSYAL PROJELERİ İLE GELİYOR
13 Şubat 2021 - 23:47

AYŞE DURSUN / İSTANBUL
Gazeteciler ve Mahalli Yöneticileri Merkezi Üsküdar’ da bulunan Gazeteciler Sosyal Sorumluluk Projeleri Derneği'nin Üsküdar Palmiye Teras Kafe'de düzenlediği kahvaltılı toplantıda Sosyal Projeleri konuştu.

Kahvaltıya, Gazeteciler Sosyal  Sorumluluk Projeleri dernek Başkanı Yaşar Kaba, Genel Sekreter Aliye Serin (Aziz Mahmut Hüdai Mahalle Muhtarı) Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Sinan Yalçın, Denetim Kurulu Başkanı Av. Yasemin Çakır Özşafak (Üsküdar Barbaros Mahalle Muhtarı) Denetim Kurulu Üyesi Haluk Kaşıkçı ve Üyeleri Yanı sıra,  Halil Topal Son Haber Gazetesi  Aygad Genel Sekreteri ve Gassopder Üyesi,  Selim Akdoğan Aygad Yönetim Kurulu Üyesi, Selahattin Şimşek Son Havadis Gazetesi Medya Mensupları Derneği Başkanı, Bülent Çimen Gerçek Gazetesi, Erhan Karataş Gerçek gazetesi, Kenan Baylan Yerel Haber Gazetesi, Süleyman Hilmi Eren Bölgenin Sesi Gazetesi, Ayşe Dursun Tünaydın Gazetesi , Osman Aktaş Üsküdar Ahmediye Mahalle Muhtarı Gassopder Üyesi, Gönül Uzun Üsküdar Sultantepe Mahalle Muhtarı, Naciye Yanat Üsküdar Salacak Mahalle Muhtarı, Zekiye Hoca Üsküdar Bahçelievler Mahalle Muhtarı, Anadolu Gösteri Sanatları Kulübü Başkanı Aziz Ağbulak katıldı.

Kahvaltı da dernek çalışmaları hakkında bilgiler veren Yaşar Kaba sözlerine “Gazeteci arkadaşlarım seçim sürecinden dolayı yoğun bir süreç yaşıyoruz, süreç tam hızlanmadan önce bir soluk alalım istedim, süreçte birbirimizi zor göreceğiz bu nedenle böyle bir kahvaltı da buluşalım istedim. Bu arada dernek çalışmalarımız hakkında da kısa bir bilgilendirmede bulunayım, derneğimiz 2006 yılında kurulmuş, biz 2013 yılı sonunda olağan kongremizle yeni yönetim olarak çalışmalarımıza hız verdik, 14 Şubat 2015 te sevgiler gününe has düzenlediğimiz “Söyle Sevgili” Cihat Hırçın Melisa Çallıoğlu konseri düzenledik.

 Geliştirdiğimiz “Anayurdu” projesi yararına oyunlar düzenleyip sahnelemek amaçlı Tiyatro 6N 1K dernek bünyesinde kurduk ve ilk oyunu Darülbedai ve Türk Sinemasının 100. Yılında Türk Kadının sahne mücadelesini anlatan (Afife Jale, Bedia muvahhit, Cahide Sonku) Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde seyirci ile buluşturduk. 10 Ocak Gazeteciler Günü nedeniyle 10. Ocak 2015 Basın tarihi konulu bir sunum ve sanatçıların ve halk oyunlarının sahne aldığı bir etkinlik düzenledik. 8 Mart Kadınlar Günü ve Emin Ongan Üsküdar Musiki Cemiyeti Vefa Konserimiz yine Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde oldukça beğeni aldı, sanatçılarımızı plaketle onurlandırdık. 

Bu arada terkedilen köylerin yeniden canlandırılması anlamında hazırlanan Pilot köy çalışması projemiz hazır uygulamaya geçmek için gerekli şartların olgunlaştırma süreci devam ediyor, tüm sosyal projelerde imeceyi önemsiyoruz. Köy projemizde kentte beton bloklar arasında yetişen çocuklarımızı doğal yaşamla buluşturmak aynı zamanda köylerin yeniden canlandırılması planlanıyor. Biz dernek olarak örnek çalışmalar yapmak toplumun konuya dikkatini çekmek istiyoruz. 

Derneğimiz Sosyal Proje Derneği olduğundan sivillerinde yer aldığı bir dernek yönetim kurullarımızda kadın üye ağırlıklı kadın duyarlılığının farkını yaptığımız proje çalışmalarında görüyoruz” dedi.  
Soru ve cevapların ardından, samimi sohbet yerini alarak hatıra fotoğrafı çekildi.  

Kaynak: Tünaydın Gazetesi
Editör: Ayşe DURSUN

YORUMLAR

  • 0 Yorum